4 поради, як економити газ вдома

Сьогодні понад 12 млн українців з різних міст та сіл користуються вдома газом. Адже блакитне паливо – це надійне джерело енергії та тепла. Хтось використовує газ лише для приготування їжі, а у когось газифіковане опалення, і гаряча вода також подається через котел чи колонку. Від цього залежить кількість спожитого палива та його вартість, яка може позначитися на сімейному бюджеті. Тому зібрали для вас кілька корисних порад, які допоможуть зекономити газ та заощадити свої кошти.
Порада №1 – опалення
Перша порада буде актуальна для тих будинків та квартир, де встановлений газовий опалювальний котел. У зимовий період при зниженні температури повітря росте й використання палива, якого потребує оселя для якісного обігріву. Сучасні нагрівачі мають автоматичні терморегулятори та датчики, за допомогою яких контролюється та регулюється опалення залежно від погодних умов. Проте температура в кімнатах одного й того ж будинку може відрізнятися залежно від:
- площі приміщення;
- розташування;
- кількості дверей та вікон;
- наявності меблів, килимів та побутової техніки, які акумулюють та виділяють тепло.
Щоб налаштувати комфортну температуру обігріву з урахуванням цих факторів, радимо встановити на батареї терморегулятори. Так ви зможете заощадити газ і не опалювати ті кімнати, де немає у цьому потреби. Також є фактор власної терморегуляції, коли людям комфортно за різної температури. У цьому випадку також буде корисним мати регулятор на радіаторі у кожній кімнаті.
Порада №2 – газова плита
Газ також можна економити під час приготування їжі. Це заощадження буде не суттєвим, проте «копійка гривню береже». Ось деякі поради для раціонального використання газової плити:
- Коли кип’ятите воду, накривайте посуд кришкою, щоб рідина швидше нагрілася.
- Під час приготування страв використовуйте конфорку того розміру, який відповідає діаметру посуду. Щоб нагріти велику ємність маленькій конфорці знадобиться більше газу. І навпаки, якщо гріти маленьку каструлю чи сковорідку на великій конфорці, відбуватиметься перевитрата палива.
- Розташовуйте посуд посередині пальника, щоб полум’я розподілялося рівномірно.
- Газова духовка при нагріві 180-200 градусів в середньому споживає 0,2 м3/год палива. Тож не рекомендується запікати маленькі порції страв, адже використання енергоресурсу у цьому випадку не раціональне.
- Не забувайте про регулярне технічне обслуговування конфорок. Що більше бруду та кіптяви у пальниках, то вищою є витрата блакитного палива.
- Очищуйте посуд від нагару та кіптяви, адже через цей шар продукти та рідина довше нагріватимуться, що збільшить витрату газу.
Також не забувайте регулювати потужність горіння полум’я конфорки залежно від етапу приготування їжі. Це допоможе уникнути надлишкового використання газу.
Порада №3 – експлуатація котла
Сьогодні нагрівачами з найвищим коефіцієнтом корисної дії вважають конденсаційні котли. Адже вони добувають тепло не лише від горіння газу, але й додатково отримують його з продуктів горіння палива. Ціна на конденсаційний котел вища за конвекційні чи звичайні моделі, проте вартість окупиться за період його експлуатації. Такий пристрій допоможе заощадити до 10-15% газу. Додатково котел має сучасну систему модуляції полум’я, яка дозволяє регулювати рівень нагріву теплоносія.
Цікавий факт
Країни Європи перейшли на використання лише конденсаційних газових котлів, відмовившись від інших типів. Таке рішення було ухвалене комітетом Європарламенту у рамках впровадження заходів з енергоефективності.
Важливо не лише купити енергоефективну техніку, але й правильно її використовувати, щоб заощаджувати енергоресурс та кошти. Для коректної роботи газового котла потрібно:
- регулярно очищувати теплообмінник від осаду, адже через щільний шар накипу вода грітиметься довше, що призведе до підвищеної витрати газу;
- правильно налаштовувати температуру, щоб котел міг підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні. Робота на підтримку потребує менше енергії, ніж часте вмикання та нагрівання теплоносія до необхідної температури;
- перевіряти стан труб та у разі потреби прочищати їх, адже всередині з часом утворюється осад, іржа та накип. Краще викликати майстра, бо самостійне втручання у систему призведе до пошкодження приладу та втрати гарантійного обслуговування.
Вмикаючи газовий котел правильно вибирайте програму роботи. Наприклад, у режимі «Комфорт» пристрій гріє та підтримує температуру теплоносія весь час, щоб відкривши кран вам одразу подавалась тепла вода. Режим «Еко» працює навпаки, тож рідина починає грітися після початку її використання. Тому газу ця програма споживає менше, адже немає потреби підтримувати температуру.
Купуючи котел, вивчіть його технічні характеристики та переконайтеся, що він здатний опалювати площу вашого будинку. Якщо потужності буде недостатньо, прилад весь час працюватиме на максимум, що підвищить споживання ним блакитного палива та негативно вплине на технічний стан. Також не варто купувати прилади із запасом потужності. Бо такі моделі мають більшу камеру згорання палива, відповідно й рівень споживання енергії вищий, але приміщення від цього швидше не нагріється.
Більше про правила вибору котла розповіли тут.
Порада №4 – гаряча вода
Газові водонагрівачі чи двоконтурні котли оснащені регулятором температури нагріву. Встановіть мінімальне значення та перевірте чи комфортною для вас є рідина. Не встановлюйте одразу високу температуру, щоб надалі не розбавляти окріп холодною водою. Адже так ви збільшите не лише витрату газу, але й води. Також не забувайте вчасно очищувати або замінювати ТЕН, щоб не збільшувати час нагріву рідини через осад.
Маркетплейс tech.gas.ua пропонує широкий асортимент газових котлів, водонагрівачів та іншої енергоефективної техніки. Менеджери магазину нададуть вам кваліфіковану консультацію та допоможуть вибрати пристрій, що відповідатиме вашим вимогам. Весь товар має гарантію від виробника та сертифікати якості. Доставляємо по Україні Новою поштою у відділення та адресно до вашого дому.
Товари: