Газова колонка чи бойлер – що краще купити для вашого дому

Поради
Інструкція
Для користувачів газу
гаряча вода.jpg

Гаряче водопостачання (далі ГВП) – одна зі складових комфорту сучасних домівок. Воно може бути як централізованим, так й індивідуальним, що працює у конкретному будинку чи квартирі. Відмова від централізованого ГВП – це не лише питання зручності, адже іноді комунальні служби відключають подачу води через профілактичні чи ремонтні роботи. Наявність бойлера чи колонки ще й допомагає заощадити гроші на оплаті комунальних послуг. Прилад працює і споживає енергоресурс лише тоді, коли вам це необхідно.

Розглянемо два найпоширеніші типи водонагрівачів – електричні бойлери та газові колонки. Кожний з них має свої переваги, недоліки та особливості. Від цих характеристик залежить й доцільність використання нагрівача у тому чи іншому домогосподарстві. Щоб визначити, яка саме техніка вам потрібна – читайте нашу статтю з корисною інформацією та порадами.

Електричний бойлер – принцип роботи та особливості

Бойлер – це пристрій з металевим баком, що має вбудований нагрівальний елемент всередині. ТЕН може бути мокрим (напряму контактує з водою при нагріванні) та сухим (захищений спеціальною оболонкою від контакту з рідиною). Також нагрівач оснащений магнієвим анодом, що запобігає утворенню осаду, накипу та розмноженню бактерій у баку. Бойлер керується механічним регулятором або через електронну панель. Корпус має декілька шарів ізоляційного матеріалу, термометр, вхід для холодної води та вихід для гарячої. Такі пристрої називаються накопичувальні бойлери.

Сьогодні на ринку побутової техніки представлені також бойлери непрямого нагріву. Вони не мають власного нагрівального елемента, а вода стає гарячою від стороннього джерела тепла, наприклад, від котла. Такий пристрій має великий, від 100 літрів, бак і підходить для використання у великих домогосподарствах.

Щоб визначитися, який бойлер вам потрібен, ознайомтеся з перевагами та недоліками кожного виду.
Купити бойлер електричний для дому.png
Ще у 2019 році Державна служба статистики провела вибіркове дослідження у домогосподарствах. Виявили, що 47% учасників мають вдома гарячу воду, з них 33% отримують її з бойлерів. Порівнявши витрати обох груп з’ясували, що власники водонагрівачів витрачають менше грошей на оплату комунальних послуг.

Крім електричних водонагрівачів у магазинах техніки представлені ще й газові. Тож далі поговоримо про газові колонки.

Газова колонка – характеристика, переваги та недоліки

Газова колонка нагріває воду шляхом спалювання блакитного палива у закритій чи відкритій камері згорання. Пристрій може використовувати як природний, так і зріджений газ. Класична модель складається з пальника, теплообмінника, регулятора потужності, блоків запалювання та управління, датчиків та системи відведення продуктів горіння палива. Розрізняють турбовані та димохідні колонки. У першому випадку повітря для горіння газу нагнітається турбіною всередину камери. У другому – шляхом природної конвекції.
Сучасні газові водонагрівачі оснащені рядом допоміжних та безпекових програм для комфорту користувача. Вони можуть самостійно регулювати температуру нагріву води та інтенсивність горіння газу, автоматично вимикатися та вмикатися. Ці прилади є накопичувальними та проточними. Відповідно в одних моделях є вбудований бак, де зберігається нагріта вода, в інших – немає.
Газовий нагрівач води має ряд переваг, які грають ключову роль при виборі приладу для дому чи офісу.
Газова колонка.png
Проте газова колонка має й певні недоліки, які також важливо враховувати при купівлі приладу. Це високий рівень вибухонебезпечності при неправильному встановленні. Якщо тиск газу в системі низький, тоді колонка не працюватиме належним чином. Така проблема характерна для багатоповерхівок старої забудови, адже система не передбачена для високого навантаження. Газова колонка вимагає дотримання ряду правил під час встановлення та не може працювати у приміщеннях з підвищеною вологістю.
Далі поговоримо, що краще – бойлер чи газова колонка, враховуючи їх характеристики та особливості.

Який прилад краще купити?

Як електричний, так і газовий водонагрівач однаково добре гріє воду та має високий ККД. Проте доцільність використання того чи іншого пристрою залежить від вашого житла, споживання води, стану електромереж та газопроводу.
Перш ніж купити газовий нагрівач чи бойлер, треба визначитися з наступними пунктами.

  1. Закладений бюджет на пристрій. Електричні водонагрівачі будуть дещо дешевшими за газові, якщо порахувати й порівняти продуктивність та потужність обох приладів;
  2. Встановлення нагрівача. Для монтажу колонки необхідно провести додатковий патрубок, щоб підключити вхід газу. Електричний бойлер своєю чергою потребує проведення окремої однофазної розетки, адже живлення приладу через подовжувач небезпечне;
  3. Зручність та продуктивність. Газова колонка нагріває воду протягом всього часу її використання. Вироблення бойлером гарячої води обмежене ємністю бака. Коли рідина закінчиться, приладу знадобиться кілька годин, щоб нагріти новий об’єм;
  4. Безпека та витрата газу й електроенергії. Бойлер створює додаткове навантаження на електропроводку. Газовий нагрівач води економить енергоресурс, проте споживає в середньому від 2,5 кубів газу за годину роботи;
  5. Розмір приладу. Колонки мають компактніші габарити. Тоді як бойлер з баком великого об’єму потребує більше місця для монтажу або навіть цілої кімнати, якщо це модель непрямого нагріву.

Останній важливий пункт – регулярне сервісне обслуговування техніки. Колонку газову треба обстежувати щорічно, адже блакитне паливо – вибухонебезпечна речовина, поводитись з ним треба з обережністю. Бойлер потребує менше уваги, проте один раз на 2-3 роки треба замінювати магнієвий анод. У деяких моделях цей термін відрізняється і точний період заміни вказаний в інструкції.

Отже, електричний бойлер та газова колонка – ефективна альтернатива централізованому постачанню гарячої води. Ви не будете залежати від комунальних графіків робіт та зміни цін на ГВП. Завжди будете мати вдома гарячу воду, регулювати її вироблення та використання, а також заощаджувати на оплаті комуналки. Інтернет-магазин побутової техніки tech.gas.ua пропонує вам газові колонки, водонагрівачі непрямого нагріву та накопичувальні бойлери за вигідними цінами. У нас діють акції, знижки та спеціальні пропозиції на водонагрівачі. Ми гарантуємо якість товару та відправляємо техніку у будь-який куточок України.