Портативна зарядна станція – поради щодо вибору

Огляд
Поради
Альтернативна енергетика
як вибрати зарядну станцію.jpg

Що ближче зима, то частіше в інформаційному полі з’являються повідомлення про можливі вимкнення світла. Адже зі зниженням температури росте навантаження на енергосистему, коли масово вмикаються обігрівачі. Разом з вітром, снігом та дощем це провокує аварії на лініях електромереж. На ремонт може знадобитися декілька днів, протягом яких ваш дім чи квартира будуть знеструмлені. Українські енергетики готуються та розробляють план дій для будь-яких ситуацій. Та подбати про енергетичну незалежність ви можете самостійно, придбавши портативну електростанцію. Сьогодні магазини техніки пропонують різні моделі, які підбираються за багатьма параметрами. У статті зібрали для вас основні поради, що допоможуть купити портативну зарядну станцію.

Що таке портативна зарядна станція та як нею користуватися?

Переносні зарядні станції – це фактично великий павербанк, що заряджає пристрої різної потужності і працює за принципом зовнішнього акумулятора. Від генератора прилад відрізняється тим, що він накопичує енергію у вбудовані батареї, а не виробляє її. Електростанція тихо працює та може використовуватися всередині приміщення на будь-якому поверсі, чого не скажеш про гучний генератор. Одна портативна станція забезпечить живлення:

  • комп’ютерної техніки;
  • планшетів та смартфонів;
  • кухонних приладів;
  • аудіо та відео обладнання;
  • фототехніки.

До неї можна підключити холодильник, котел, зарядити дрон, заживити велику побутову техніку або забезпечити освітленням кімнату. Переносний акумулятор живить будь-які пристрої – від телефонів до медичного обладнання та електротранспорту.

Щоб під’єднати пристрій до зарядної станції, треба вставити дріт живлення у відповідний роз’єм. Та не всі моделі однаково підходять для зарядки переліченого обладнання. Кожний прилад має різну потужність, тип та ємність акумулятора, набір роз’ємів та додаткового функціоналу. Від цих параметрів залежить ціна техніки та доцільність її використання. Далі розбираємо детальніше кожний пункт, щоб у великий світ портативних станцій ви йшли з розумінням ключових параметрів й купили пристрій, що відповідатиме вимогам домогосподарства.

Потужність зарядної станції

Перше, що треба зробити – продумати, які саме пристрої обов’язково треба заживити у випадку вимкнення світла. Далі подивіться на їх технічні характеристики в інструкції чи на наліпці, що розташована на корпусі. Порахуйте, яку сумарну потужність вони мають й з огляду на отриману цифру переходьте до вибору. Виділяють:

  • станції малої потужності до 600 Вт. Зазвичай підходять для живлення комп’ютерів, ноутбуків та смартфонів. Також до них можна підключити телевізор, портативну плиту або інші пристрої з низьким споживанням електрики;
  • станції середньої потужності – до 2000 Вт. Ці моделі розраховані на живлення різної кухонної техніки, а також фенів, стайлерів та інших гаджетів для персонального догляду;
  • потужні портативні зарядні станції від 2000 Вт прирівнюють до силової установки бензинового генератора. Ці моделі є практичними, адже можуть заряджати будь-яку техніку, та навіть живити деякі будівельні інструменти.

Вибираючи портативну електростанцію обов’язково робіть запас потужності, додавши до фактичного споживання ще 20-30%. Тоді ви точно зможете заживити необхідну техніку без перевантаження батареї.

Наприклад, мобільна зарядна станція 2Е 300W, 288 Вт·год (2E-OPS-300) має максимальний рівень потужності 600 Вт та може одночасно живити до 4 пристроїв. Прилад оснащений кількома портами різного типу, дисплеєм та зручною ручкою для транспортування.

Мабуть, ви помічали, що в характеристиках до таких товарів зазначається номінальна та максимальна потужність. Перший показник – це мінімум, який станція видаватиме при роботі. Тоді як друге значення вказує на те, з якою піковою потужністю здатен працюватиме прилад у короткому проміжку часу.

Ще один важливий критерій вибору – ємність акумулятора. Далі розказуємо про це докладніше.

Ємність акумулятора зарядної станції

Іншими словам ця характеристика відповідає за те, скільки енергії може накопичувати та зберігати станція. Що вище ємність АКБ, то на більшу кількість циклів заряду її вистачить. У характеристиках до товару позначається в одиницях вимірювання – мАг. Якщо вам треба живити портативну техніку, тоді вибирайте станцію саме за цим параметром.

Розкажемо з конкретним прикладом. Модель 2Е 1200W, 1080 Вт·год (2E-OPS-1200) обладнана акумулятором ємністю 300 тисяч мАг. Тобто, якщо ваш гаджет має батарею ємністю 4000 мАг, тоді зарядної станції вистачить приблизно на 75 повних циклів заряду. Крім того, ця модель оснащена модулем для бездротової зарядки.

Який тип батареї краще?

Сучасні портативні електростанції для дому мають літій-іонну (Li-Ion) або літій-залізо-фосфатну (LiFePO4) батарею. Розглянемо кожний варіант детальніше:

  1. Li-Ion акумулятори можуть зберігати більше енергії, не дивлячись на свої компактні розміри та невелику вагу. Мають низький рівень саморозряду та довгий термін служби, не нагріваються при роботі і їх не треба повністю садити перед черговою зарядкою. Та зазначимо, що батарея має обмежену кількість циклів заряду, після чого її ємність знижується. Також пристрій втрачає енергію під дією високих або низьких температур. У випадку неправильної експлуатації й утилізації акумулятор шкодить навколишньому середовищу.
  2. Залізо-фосфатні батареї відрізняються стійкістю до стрибків напруги та перепадів температур. Не втрачають заряд та можуть передавати струм високої частоти, що вигідно для живлення сонячних панелей або електромобілів. Та у порівнянні з попереднім варіантом, цей тип акумулятора накопичує та зберігає меншу кількість енергії, має більші габарити та вагу. Також LiFePO4 батареї коштують дорожче.

Для побутових потреб оптимальним рішенням буде покупка станції з літій-іонним акумулятором. Якщо вам треба живити пристрої високої потужності та провідності струму – краще вибрати другий тип батареї.

Від технічних аспектів перейдемо до практичних критеріїв. Свою потужність портативна зарядна станція має якось передавати вашій техніці, а також поновлювати власний заряд. Для цього вона обладнана різними портами входу й виходу, про які ми докладно розповідаємо у наступному розділі.

Види роз’ємів та їх призначення

Якщо брати загалом, то портативні електростанції для живлення вашої техніки використовують USB порти, розетки й роз’єми DC. Тепер більше конкретики:

  • USB Type-A – для комп’ютерної техніки;
  • USB Type-B – для стабільного з’єднання комп’ютерної периферії;
  • USB Type-C – сучасний тип конектора, яким обладнують новітні гаджети для швидкої зарядки та передачі даних;
  • розетки змінного струму 220 V;
  • розетки постійного струму 12 V;
  • порт DC для низковольтного живлення.

Кількість портів різного типу в зарядних станціях складає від 5 до 10 штук. Кожний виробник оснащує свої пристрої різним набором та кількістю роз’ємів. Перед тим як купити зарядну станцію для дому, перегляньте опис до неї, де буде вказано за допомогою яких конекторів вона живить техніку.

Портативні батареї мають не лише виходи, але й входи для накопичення енергії власними акумуляторами. Це може бути звичайна розетка змінного струму або роз’єм для автомобільного прикурювача. Також деякі моделі можуть відновлювати заряд за допомогою сонячних панелей. Певні виробники вбудовують в електростанції комбіновані порти, через які станція заряджає власну батарею та живити іншу техніку.

Портативна зарядна станція 2Е 600W, 576 Вт·год (2E-OPS-600) має 10 портів різного типу, розетки змінного й постійного струму. Також модель обладнана сонячною панеллю, яка допоможе відновити заряд навіть при тривалих вимкненнях електрики.
Крім основної функції – заряджати техніку, портативні станції оснащені рядом додаткових можливостей й технічних характеристик, які покращують користування ними. Далі говоримо саме про це.

Додаткові опції та технічне оснащення

Портативні зарядні пристрої – це не лише про живлення обладнання, але й про зручність та ефективність використання. Сучасні моделі можуть відновлювати заряд завдяки енергії сонця. Також вміють перетворювати постійний струм на змінний, стабілізувати та очищувати його від перешкод завдяки вбудованому інвертору.

Деякі моделі мають дисплей, що показує рівень заряду, кількість підключених пристроїв та іншу інформацію для користувача. Також можуть мати ліхтар, опцію швидкої зарядки, модуль бездротового живлення й можливість віддаленого керування через мобільний застосунок.

На завершення додамо, що краще купувати портативну електростанцію з можливістю підключення модулів розширення. Це дасть змогу збільшити потужність пристрою у разі необхідності. У нашому інтернет-магазині tech.gas.ua представлені різні моделі портативних зарядних станцій з гарантією якості та можливістю доставки по Україні.