Купити сигналізатор газу для безпеки оселі

Блакитне паливо допомагає обігрівати наші домівки, готувати їжу, з комфортом відпочивати на природі, освітлювати приміщення та навіть працювати двигунам у машинах. Проте при неправильному використанні газ може нести у собі небезпеку. Тільки з початку 2024 року в Україні зафіксовано понад 100 випадків отруєння чадним газом, повідомляє МОЗ. Щоб захистити мешканців дому або працівників на підприємстві від токсичного метану чи монооксиду вуглецю – пропонуємо купити сигналізатор чадного газу. Вибрати необхідний пристрій можна в спеціалізованому магазині. Існують різні моделі детекторів, які відрізняються принципом роботи, функціоналом та наявністю додаткових опцій. Ми зібрали для вас основну інформацію, яка допоможе правильно підібрати побутовий сигналізатор газу.
Небезпека чадного газу. Дії при отруєнні
Небезпека чадного газу полягає в тому, що він майже не відчутний для людських органів чуття. Проте навіть невелика його концентрація в повітрі здатна завдати шкоди здоров’ю та загрожує життю. Витік чадного газу призводить до розладів в організмі, а саме:
- нудоти;
- головного болю;
- прискореного дихання та запаморочення;
- слабкості та відчуття втоми.
Якщо ви відчули ці симптоми, негайно перекрийте вентилі на газопостачальних трубах та відкрийте всі вікна в будинку, щоб провітрити приміщення. Не чіпайте електроприлади, адже будь-яка дія з ними може стати причиною появи іскри, що призведе до вибуху. Вийдіть з дому на вулицю та викличте ДСНС за номером 112 або 101. Якщо внаслідок витоку блакитного палива є потерпілі, перемістіть їх на вулицю, покладіть на землю й помістіть голову на подушку. Обов’язково викличне «швидку», щоб лікарі надали необхідну допомогу постраждалим.
Сигналізатор чадного газу здатний запобігти таким ситуаціям, врятувати ваше життя та вберегти майно від руйнування. Що це за пристрій та як працює – читайте далі у статті.
Типи сигналізаторів та принцип їх роботи
Основна складова детектора чадного газу – чутливий елемент. Він визначає наявність у повітрі монооксиду вуглецю, та у разі його виявлення сповіщає про це. Елемент реагування на витік може бути різним і залежить від моделі сигналізатора. Існують три основних типи:
- Інфрачервоний. У цій моделі сенсором виступає світлодіод або нитка розжарювання, що випромінює інфрачервоні хвилі. При появі домішок у повітрі довжина цих хвиль змінюється й сигналізатор видає звуковий та/або світловий сигнал, залежно від концентрації речовини. Світлофільтри можуть реагувати не лише на перевищення СО у повітрі, але й на хлор, метан та фосген. Ця модель проста у монтажі та використанні. Мінусом інфрачервоного сигналізатора є часте помилкове спрацювання, а також низька енергоефективність.
- Каталітичний. Всередині пристрою міститься ємність з електролітом. Якщо туди потрапляють молекули газу, починається хімічна реакція. Що вища концентрація СО у повітрі, то швидше протікає каталіз. Такий датчик подає звуковий сигнал, що сповіщає про небезпеку. Каталітичний сигналізатор газу є досить бюджетним і простим в установці. Він економно споживає електроенергію й швидко реагує на появу домішок. Але при пошкодженні корпусу є ризик витоку хімічної речовини, тому при експлуатації треба дотримуватися техніки безпеки.
- Напівпровідниковий. В основі такого приладу – аналізатор електропровідності середовища. Сигналізатор постійно сканує повітря у приміщенні. У разі підвищення його провідності через потрапляння домішок газу – спрацьовує сповіщення про небезпеку. Для того, щоб чутливий елемент не реагував на пил чи дим, пристрій оснащений вугільним фільтром. Такі моделі ефективні й надійні у використанні, проте мають високу вартість та складний процес установки. Вірогідність помилкового спрацювання майже нульова. Такий випадок можливий лише якщо розмістити детектор поруч із відкритим вогнем.
Газові сигналізатори живляться від мережі або від батарейок. Мережеве живлення вважається надійнішим та стабільнішим. Адже вам не потрібно слідкувати за рівнем заряду детектора. До того ж такі моделі мають резервне живлення, тому у випадку вимкнення електропостачання вони не залишаться знеструмленими. Сигналізатори з бездротовим живленням є зручнішими, адже дозволяють встановити їх у необхідному місці без прив’язки до електропроводки. Проте у такому випадку треба стежити за рівнем заряду та вчасно замінювати елементи живлення.
Також датчики розрізняють за способом використання:
- суміщені – ті, що визначають наявність у повітрі не тільки чадного газу, але й інших шкідливих домішок. Також такі моделі можуть реагувати на зміну температури та наявність диму за допомогою спеціальних датчиків;
- не суміщені реагують лише на монооксид вуглецю. Пристрій є бюджетним і простим у монтажі.
Точність роботи побутового сигналізатора газу залежить від місця та правильності його встановлення. Додатково ви можете синхронізувати пристрій з сигналізацією, щоб у разі витоку газу відповідні служби могли миттєво зреагувати на ситуацію. У наступному розділі розкажемо детальніше про особливості встановлення детектора газу.
Де встановити сигналізатор?
Згідно з євростандартом 50291 (ДСТУ EN 50291-1:2015) та українським законодавством, сигналізатор газу побутовий необхідно встановлювати в кожній кімнаті, де розташована газова техніка та обладнання. Потурбуйтесь, щоб звуковий сигнал було чутно в усі куточки будинку чи офісу для оперативного попередження про надзвичайну ситуацію. Європейський стандарт також регулює й норми встановлення детектора:
- сигналізатор має знаходитися на стелі за 30 сантиметрів від стіни;
- при встановленні на стіну пристрій повинен розташовуватися на відстані мінімум 15 сантиметрів від стелі, але вище вікон та дверей;
- розміщуйте сигналізатор на відстані 1-3 метрів від газового приладу.
Детектор чадного газу можна встановити й у тих приміщеннях, де немає плит, котлів, обігрівачів тощо. Це роблять для того, щоб була змога швидко реагувати на появу шкідливих речовин у повітрі. У такому випадку датчик розміщується на рівні голови людини.
Якщо мова йде про суміщені детектори, то фахівці рекомендують встановлювати їх лише на стелі. Щодо не суміщених (профільних) моделей, їх необхідно розміщувати на рівні дихання людини. Найчастіше встановлюють на висоті 1-1,5 метра від підлоги.
Бездротовий датчик навіть можна брати із собою у кемпінг, чи переносити по приміщенню. Його не обов’язково монтувати, можна просто покласти на стіл або закріпити на поверхні за допомогою двостороннього скотчу.
Не розміщуйте сигналізатор газу у приміщеннях, які ізольовані й не провітрюються. Не можна встановлювати їх прямо над відкритим вогнем, адже є ризик помилкового спрацювання. Також забороняється монтувати газові сигналізатори поруч з дверима, електричними витяжками, мийками, біля вентиляційних шахт.
Щоб вчасно зреагувати на витік газу та запобігти надзвичайній ситуації, газовий сигналізатор можна з’єднати з системою охорони будинку. Певні моделі автоматично інтегруються з панеллю керування й ви можете налаштувати бажані параметри роботи. Крім можливості підключення до сигналізації, детектор витоку газу має ряд корисних опцій та можливостей. Про них розказуємо у наступному розділі.
Керування та додаткові можливості сигналізатора
Сьогодні ринок електроніки пропонує не лише класичні моделі, які сповіщають про витік газу гучним звуком сигналом й блиманням світлодіода. Сучасні моделі мають ряд додаткових опцій, які роблять роботу газосигналізатора ефективнішою, а саме:
- відправлення повідомлень користувачу про надзвичайну ситуацію;
- сповіщення про витік газу телефонним дзвінком;
- розумні датчики можуть самостійно викликати аварійну службу, перекривати газ, вмикати вентиляцію та вживати інших заходів для усунення аварійної ситуації. Для цього проводяться необхідні налаштування сигналізатора через мобільний застосунок.
Також корисною опцією є можливість проведення тестування датчика. Завдяки цій функції ви можете в будь-який час перевірити працездатність сигналізатора й коректність його роботи.
Отже, сьогодні український ринок пропонує споживачам газу різні типи побутових сигналізаторів для захисту житла, комерційних та виробничих приміщень від надзвичайних ситуацій, пов’язаних з використанням блакитного палива. Серед українських виробників датчиків перевіреними й надійними є: Ajax, Страж, Лелека та Maxi. Всі пристрої наявні на нашому сайті й доступні до покупки.
Кожний користувач може вибрати газовий сигналізатор з урахуванням власного бюджету та потреб. У разі потреби можна підключити пристрій до охоронної сигналізації для швидшого реагування на аварію. Магазин tech.gas.ua пропонує вам купити сигналізатор чадного газу від українських виробників за вигідною ціною. Наші менеджери проконсультують щодо вибору пристрою, швидко зберуть та відправлять ваше замовлення. Всі моделі пройшли необхідні випробування та отримали сертифікати належної якості.
Товари: